Výrobcovia / značky

Ako zabrániť hrdzi a poškodeniu auta cestnou soľou

Pridané: 03.02.2022
|
Tomáš Liška

V zimnom období sa na cestách vyskytuje ľad a sneh, ktoré môžu byť nebezpečné pre cestovanie. Je zrejmé, že cestári sú zaneprázdnené pluhovaním a používaním kombinácie soli a piesku na rozpúšťanie snehu a ľadu, aby zabránili šmyku a šmýkaniu vozidiel. Tým sa znižuje pravdepodobnosť vzniku nehôd.

 

Aplikácia soli na cesty však vyvoláva ďalšie obavy majiteľov vozidiel. Dlhodobé vystavenie vozidla pôsobeniu cestnej soli spôsobuje jeho poškodenie. Hrdza vzniká, keď sa voda a vzduch spoja a vytvoria na vozidle škrupinu. Cestná soľ urýchľuje koróziu vystavených kovových častí. Rozoberieme spôsoby, ako predchádzať korózii a poškodeniu vášho vozidla cestnou soľou;

Voskujte váše vozidla


Ak chcete zabezpečiť dostatočnú ochranu svojho vozidla, najlepšie je začať pred príchodom snehu. Dôkladne umyte svoje vozidlo vrátane spodnej časti. Naneste vrstvu vosku, pri následovnom umyti odporučáme použit detailer na predlženie ochrany.


Pravidelne umývajte auto

 

Môže sa zdať smiešne umývať auto, keď dobre viete, že sa zašpiní, keď prejdete pár centimetrov po príjazdovej ceste. Umývanie je však jedným z najlepších spôsobov boja proti korózii a hrdzi na vašom vozidle.

 

 

Na umývanie určite používajte horúcu vodu, pretože studená voda vaše auto zamrazí. Ak soľ zostane na povrchu vozidla dlhší čas, nielenže ovplyvní jeho povrchovú ochranu, ale začne negatívne vplývať aj na jeho mechaniku.


 

Používajte gumové rohože v interiéri

 

Pri nastupovaní do vozidla sa pod vašimi topánkami nachádza slaný sneh, ktorý sa vo vozidle roztopí a može spôsobiť hrdzu pod kobercom. Okrem toho vystavenie podlahy slanému snehu a nečistotám vám sťaží prácu pri čistení. Použitie gumových rohoží na podlahu nielenže predchádza poškodeniu, ale uľahčíte si aj čistenie interiéru.

 

 

 

Okamžitá oprava škrabancov

 

Ak sa na vašom vozidle objavia škrabance, ihneď ich opravte, pretože soľ na cestách spôsobuje hrdzavenie vozidla. V predajniach s automobilovými výrobkami sú k dispozícii retušovacie farby, ktoré môžete použiť na vyplnenie oderkov a škrabancov na laku.

 

 

 

To, že zima vystaví vaše auto špine a snehu, neznamená, že by ste sa oň nemali starať. Voskovanie, pravidelné umývanie, prispôsobené gumové rohože sú jedny z najlepších spôsobov, ako prekonať zasneženú zimu bez poškodenia vášho vozidla.

Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár