Výrobcovia / značky

10 najlepších tipov a trikov pre detailné čistenie motora

Pridané: 09.02.2022
|
Tomáš Liška

Keď väčšina ľudí premýšľa o detailnom čistení svojho auta, automaticky sa sústredí na exteriér, napríklad na lak, alebo na interiér, najmä na sedadlá. Dlhoročné skúsenosti nás však naučili, že je dôležité starať sa aj o časti vozidla, ktoré nemusia byť denne viditeľné. Každý, kto chce udržiavať svoje vozidlo v bezchybnom stave, musí poznať nasledujúcich desať najlepších tipov a trikov pre detailovanie motora.

 

1. Upokojte sa


Najdôležitejšie je, aby ste sa nikdy nebáli robiť prácu v motorovom priestore. Výrobcovia vybavili tento priestor viac než dostatočnou ochranou. Pustite sa do toho!


2. Vyberte si správne materiály


Odporúčame, aby bol tento proces čo najjednoduchší. Naše materiály na detailné čistenie auta sú kefa, mikrovlákna, odmasťovač, ochranný prostriedok a aplikátor. Nie je tu potrebné nič prehnane náročné.


3. Detailné čistenie vykonávajte každých 3 až 6 mesiacov


Týmto postupom sa vyhnete hromadeniu nečistôt a urýchlite následovnú údržbu. Chceme, aby bol proces čo najkratší a najjednoduchší. Pravidelné čistenie motorového priestoru je najlepším spôsobom, ako zabezpečiť, aby sa veci nikdy nevymkli spod kontroly.


4. Pracujte na chladnom motore!


Nikdy nepracujte na horúcom motore! 


5. Prácu vykonávajte ako prvú pri komplexnom čistení vozidla


Vždy je dobré začat motorovou častou aby ste predišli kontaminácii ostatných povrchov. Opäť platí, že nikdy nepracujte na horúcom motore.


6. Zakryte citlivé časti


Dávajte si pozor na vodu. Vždy zakryjeme miesta, ktoré sú citlivé na vodu. Patrí medzi ne alternátor, filtre a nasávanie vzduchu.


7. Pracujte zhora nadol


Aby sme dosiahli čo najlepšie čistenie, odmastnovač aplikujeme vždy zhora smerom nadol. Týmto postupom sa nečistoty opláchnu a dostanú sa na zem.

Videli sme, že niektorí nováčikovia striekajú vodu všade naokolo. Len presúvajú nečistoty z jedného miesta na druhé.


8. Sušenie zhora nadol


Rovnako vždy sušíme od hornej časti motorového priestoru smerom nadol, pričom na čistenie používame utierky z mikrovlákna.


9. Používajte stlačený vzduch


Na ťažko prístupných miestach sa často nachádza stojatá voda. Odporúčame odstrániť túto vodu z týchto miest stlačeným vzduchom.


10. Oživovač motora na záver


Keď je motor celý čistý a zbavený nečistôt, aplikujeme oživovací prostriedok alebo keramiku na plasty, aby sme dosiahli dlhodobú ochranu. Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár